Bliv fan på Facebook

FlyIkke togBusBilCasa Giglio

Vores bedømmelse

Brugernes bedømmelse (2)
3.53.5 / 5

Klik på pilene for at se flere billeder

Om Casa Giglio

Casa Giglio er nye flotte lejligheder, der står prægtigt og smagfuldt klar til at danne rammen om den perfekte skiferie. I dette hus finder I moderne og rummelige 3-vær. lejligheder i bedste kvalitet og til en fornuftig pris.

Her får I ikke bare et nybygget kompleks, men også en god beliggenhed tæt på den nye Cassana-lift og Carosello bjergsiden. I lejlighederne er der mulighed for at tilkøbe adgang til det trådløse internet, og til denne sæson er der blevet indrettet skikælder med støvletørrer.

I Livigno pendulerer skibussen gennem byen og til de forskellige skiområder, hvilket betyder at I hurtigt kan stå på toppen, af Livignos højtbeliggende bjergtoppe. I området tæt på Casa Giglio finder I resturanter, små lokale specialforretninger, købmænd og i gåafstand byen handelscentrum. Casa Giglio har altså en ideel beliggenhed, for jer, der vil være tæt på det meste.

3-vær. lejlighed

3-vær. lejlighed på ca. 75 kvm indrettet med 1 soveværelse med dobbeltseng, 1 soveværelse med adskilte senge, dusch/wc og et køkken med opvaskemaskine, kogeplader, mikroovn, køleskab og kaffemaskine.





Faciliteter: Balkon eller terrasse, el-koger, håndklæder, hårtørrer, internet (gebyr), kaffemaskine, kogeplader, køleskab, mikroovn, opvaskemaskine, sengelinned, tv

 
 
Der er desværre ingen bil i uge 52 (2012).

Alle priser er pr. person inkl. indkvartering og 3 dages liftkort.

Tillæg og rabatter er anført yderst til højre.

Læs rejsebestemmelser

Hele uger Rejser med 7 overnatninger på rejsemålet.   Kortture Rejser med enten 3 eller 4 overnatninger på rejsemålet.
Rejsemål:
Rejseuge:
Transport:
Voksne:
Børn (0-17 år):